PENTATONIX

VÍTĚZOVÉ GRAMMY


,,Pentatonix nebo PTX, jak se občas jejich název zkracuje, má pět členů. Jsou jimi Scott Hoying, Kirstie Maldonado, Mitch Grassi, Avi Kaplan a Kevin Olusola. 


Pocházejí z Arlington v Texasu. Skupina vydala již čtyři EP desky - první v roce 2012 s názvem PTX Vol. 1, která se umístila v hitparádě Billboard 200 na 14. místě. O rok později PTX vydali PTX Vol. 2 a s ní se umístili v tom samém žebříku Billboard 200 na 10. místě.

V roce 20xy vydali ještě PTXmas kde najdete různé vánočně laděné skladby. Dne 26.9.2014 vydali další album s názvem PTX vol. 3. V roce 2011 vyhráli třetí sezónu soutěže televizní stanice NB s názvem "The Sing-Off", kde jako svoji vítěznou píseň předvedli Eye of the Tiger. V roce 2015 (16.10.) vydali album Pentatonix.

Celý příběh začal tak, že se trojice Kirstin "Kirstie" Maldonado, Mitch Grassi ("the queen"), a Scott Hoying ("the master") rozhodla zúčastnit malé soutěže v rámci své střední školy. 

Nazpívali píseň Telephone od Lady Gaga. Sice soutěž nevyhráli, ale svým výkonem získali velkou pozornost, především na YouTube. V roce 2011 zaslechl Scott Hoying o soutěži The Sing-off. Do soutěže byli třeba ale minimálně čtyři členové ve skupině. Začali teda shánět nové členy. 

Čtvrtým členem se stal "Avi" Benjamin Kaplan a následně přes známosti i Kevin Olusola "K.O.", který už v tu dobu byl na YouTube známý. Kevin Olusola totiž nahrál klip, kde beatboxoval a zároveň hrál na cello. Jeho celloboxing se virálně rozšířil po YouTube a tak se ukázalo, že je pro PTX více než hodnotným členem,ale osobou, bez níž by nic tak úžasného ani nevzniklo :).

zdroj: https://o-skupine.hudebniskupiny.cz/pentatonix-2011